PŘEHRADA PAŘÍŽOV - 100 LET
"Výstava ke 100. výročí dokončení přehrady"
Business picture

Přehrada Pařížov - 100 let

Vítejte na stránkách putovní výstavy: "Přehrada Pařížov - 100 let" věnované 100. výročí dokončení přehrady Pařížov na Doubravě. Dokončení si spojujeme s datem 21. 11. 1913, kdy proběhla vodoprávní kolaudace díla, a od kterého loni uplynulo 100 let. Výstava byla umístěna do 4. 1. 2014 v reprezentativních prostorách objektu SRC Lihovar v Třemošnici. Poté proběhly ještě další 3 expozice výstavy v Regionálním muzeu v Chrudimi, v Galerii Antonína Chittussiho v Ronově nad Doubravou a na Stavební fakultě ČVUT v Praze.

Dne 3. srpna 2015 od 17h se uskutečnila vernisáž výstavy v Čáslavi ku příležitosti jejího 5. vystavení.

KDY:

  • 1.7. 2016 - 4. 9. 2016
  • vernisáž (nejspíše) 30.6.

KDE:

  • Muzeum, Chotěboř

Souběžně probíhá výstava: "Přehrady jako odkaz kulturního dědictví v ochraně před povodněmi". Výstva prvotně probíhala od 5. srpna do 15. listopadu 2015 v NTM v Praze. Nyní je do června 2016 na Povodí Labe s.p. v Hradci Králové. Podrobnosti na webu výstavy

Výstava probíhala přes 200 dní na 5 místech a navštívilo ji dle odhadů přes 4000 návštěvníků. V rámci výstavy proběhla řada doprovodných akcí, jako den otevřených dveří a exkurze na přehradě, přednášky v Chrudimi a v Čáslavi a komentované prohlídky výstavy nejen pro školy. V současné době se zvažuje o knižním vydání výstavy a nashromážděné materiály budou sloužit jako podklad připravované knihy věnované historii přehrady Pařížov.

CVUT Povodí Labe, státní podnik SRC Lihovar Město Třemošnice Mikroregion Železné hory DAKO-CZ ELECTROPOLI-GALVIA, s.r.o. Holcim Povrchové úpravy Třemošnice, s. r. o. AZ Stavební Heřmanův Městec KOVOLIS HEDVIKOV a. s.

Novinky

  • Vernisáž výstavy v Čáslavi proběhla 3. srpna od 17h. Výstava potrvala do 30. srpna.
  • Souběžně v NTM v Praze probíhala výstava: "Přehrady jako odkaz kulturního dědictví v ochraně před povodněmi". Výstva trvala od 5. srpna do 15. listopadu 2015, nyní postupně objíždí podniky povodí. Podrobnosti na webu výstavy

Logo výstavy

Přehrada Pařížov - 100 let


Kontakt

Autor: Ing. Martin Horský, Ph.D.

E-Mail: horsky@fsv.cvut.cz

Přehrady ČR


Upoutávka

Upoutávka
Upoutávka před schodištěm v Chrudimském muzeu