PŘEHRADA PAŘÍŽOV - 100 LET
"Výstava ke 100. výročí dokončení přehrady"
Business picture

Nabídka pro školy

Středním a základním školám nabízíme možnost hromadné prohlídky výstavy za účasti a komentáře celé výstavy autorem. Budete-li z Vaší strany mít zájem o tento projekt, neváhejte kontaktovat Martina Horského, tel. 605 589 087, ohledně domluvení podrobností (rezervace termínu, přibližný počet studentů). Celá akce je bezplatná a z prohlídky si každý odnese stručnou brožuru o historii přehrady Pařížov. Sami si musíte zajistit pouze dopravu na místo konání v objektu SRC Lihovar v Třemošnici. Pokud by byl z Vaší strany současně zájem i o exkurzi na přehradě v Pařížově nebo o přednášku týkající se přehrad, povodní apod., tak i toto jsme schopni zajistit. Rádi přijedeme do Vaší školy si popovídat se studenty.

Školám nabízíme následující 2 varianty programů:

„Přehrada Pařížov středoškolákům“

V rámci této varianty je počítáno s prohlídkou výstavy s úvodním komentářem autora. V průběhu výstavy je možné shlédnout video z Pařížova, dozvědět se obecné informace o přehradách a jejich fungování a o možnostech studia oboru Vodní hospodářatví a vodní stavby na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Závěrem bude dostatek prostoru pro dotazy. Doba trvání je předpokládána kolem 60 min.

Předpokládaný harmonogram (cca 60 min):

  • 20 min komentář k výstavě a přehradám
  • 20 min prohlídka výstavy
  • 10 min představení oboru Vodního hospodářství a vodních staveb
  • Prostor pro dotazy

„Přehrada Pařížov základkám“

V rámci této varianty je počítáno s prohlídkou výstavy s úvodním komentářem autora. V průběhu výstavy je možné shlédnout video z Pařížova, dozvědět se obecné informace o přehradách a jejich fungování a závěrem bude dostatek prostoru pro dotazy. Doba trvání je předpokládána kolem 45 min.

Předpokládaný harmonogram (cca 45 min):

  • 20 min komentář k výstavě a přehradám
  • 20 min prohlídka výstavy
  • Prostor pro dotazy

3. 12. 2013 - ZŠ Třemošnice

Programu pro školy se 3. prosince 2013 v SRC Lihovar zůčastnil druhý stupeň ZŠ Třemošnice. Během dopoledne se na výstavě vystřídaly všechny 4 třídy v cca 45 minutových blocích. Žáci si se zaujetím vyslechli stručný výklad o historii přehrady a o výstavě, poté si samostatně prohlédli expozici a na závěr měli možnost shlédnout video z přehrady Pařížov se záběry vodního díla za běžného provozu a za povodně z června 2013. Video připravujeme i k umístění zde na web.
Zde jsou k nahlédnutí fotky z akce na stránkách základní školy a videozprávy z téhož zdroje.

Novinky

  • Vernisáž výstavy v Chotěboři proběhla 23. června od 17h. Výstava potrvá do 11. září.
  • Souběžně probíhá výstava: "Přehrady jako odkaz kulturního dědictví v ochraně před povodněmi". Výstva trvala od 5. srpna do 15. listopadu 2015, nyní postupně objíždí podniky povodí. Podrobnosti na webu výstavy

Logo výstavy

Přehrada Pařížov - 100 let


Kontakt

Autor: Ing. Martin Horský, Ph.D.

E-Mail: horsky@fsv.cvut.cz

Přehrady ČR


Upoutávka

Upoutávka
Upoutávka před schodištěm v Chrudimském muzeu